Rock Cookie

Bugün bir çılgınlık yapıp, kurabiyeden önce kaya elde ettim:)sonra tabi hızımı alamadım ve o kayalardan küçük bir dağ yarattım:) çookk kolayy yapmanız için sizinle de tarifini paylaşacağım. Aslında süslü kurabiyeleri yaptığım hamurun tarifini değiştirmedim, sadece içine iri parçalı badem ve ceviz karıştırdım ve elimle hamurdan koparıp kaya görünümü vererek tepsiye dizdim:) Bir kaç tanesini de dondurma kalıbı ile çıkardım , o da güzel gözküyor, top top:))

Tarifi şu şekildir;

– 1 yumurta , oda sıcaklığında

-125 gr pudra şekeri

– 250 gr tereyağ

– 500 gr un, yaklaşık 3,5 su bard. un

180 derecede önceden ısıtılmış fırında, 20 dak. üzeri kızarana kadar pişirmeniz yeterlidir.

Bir de bu post’umda sizlere bahsetmek istediğim bir başka el emeği konsepti var o da ; Mori Sarma http://www.morisarma.com/ adresinde kadın elinden gerçek sarma !! konsepti ile birleşiyor. Sarmanın eşsiz lezzetini bir de Mori Sarma’dan deneyin derim!!:)

Sarma değil, “Mori” Sarma Mori Sarma, yaprağı ve zeytinyağı İznik’ten gelen, kuş üzümlü, baharatlı, mutlaka ve mutlaka çam fıstıklı “elimizden evinize” gelen bir lezzet. Özel davetlerinizde konuklarınıza ikram etmek için, yemek yapmaya vakit olmadığında ya da ne zaman canınız çekerse sipariş edebilirsiniz.

Sipariş için: Web Adresi: www.morisarma.com [1] Blog : http://morisarma.blogspot.com [2]

El emeği her zaman desteği hak eder:)

 

Sevgiler.