Starwars Kurabiyeleri ve Cupcakeleri♥

 

Prenses Lena,Yoda,Darth Wader ve daha da ismini sayamadıklarım vs. vs. bundan 1 hafta öncesine kadar isimlerini bilmediğim karakterlerdi:( Belki de büyük kayıp ben starwars hayatımda hiç izlememiştim :0

Taaa ki Nilay hanımdan gelen Starwars kurabiyeleri ve cupcakeleri yapıyor musunuz?  mailine kadar…

İşe karakterlerleri öğrenmekle başladım,resimler,starwars ansiklopedisi dahil açtım okudum, konu ile bütünleşmek ve yapacağım çalışmaya o ruhu yansıtabilmek için, tasarımları yaparak Nilay hanımla paylaştıktan ve tasarımlar onay aldıktan sonra içimden şöyle bir ohh çektim ve devamını zevkle çalışarak hazırladım.

Karakterler tasarlanırken hiç kalıp kullanmadım tamamını bıçak tekniği ile çalışarak tasarladım. Starwars karakterleri dünya çapında var olan bir olduğu için , klasik starwars kalıplarını da kullanmak istemedim, el tekniği ile yapabileceğimin en güzelini yapmaya çalıştım. İnternette de geniş çaplı bir araştırma yaptım benzerlik göstermemesi açısından çok dikkat ettim ve starwars kalıplarıyla yapılan kurabiyeler dışında doğaçlama bir modele hiç rastlamadım:)) Bu da beni ayrıca mutlu ediyor.

Umarım sizlerde beğenirsiniz.

İyi hafta sonları dilerim ve tabi ki de günün anlamına uygun size Yoda’nın bir sözüyle veda etmek isterim.

” Feel the Force”..