Hayallerini başarıya dönüştürmek..

c559e6a0f35fa9660efdbbc081284018

Hayal etmek , olup olmadık bir yerde ; sokakta , yürürken, koşarken, vapurda giderken, otobüste bezmiş bir şekilde konserve kutusuna sıkışmış gibi giderken, ders çalışırken , güzel bir müzik dinlerken, tam uykuya dalmadan önce, ağaçların altında bir hamakta sallanırken 🙂 Aslında daha bir çok durum sayabilirim.

İşte benim de aklıma Datça’da Hayıtbükü’nde deniz kenarında bir pansiyonda otururken , bir fikir düştü : Çeşitli aromalara sahip kurabiyeler yapmak , hayalimde canlananlar küçük toplar şeklinde renkli renkli kurabiyelerdi , aklınıza gelebilecek bütün aromalardan 🙂 Tabi içime tam midemin oralarda bir yerlere kocaman bir kelebek kondu. Önce hayal düştü —->> içime sonra da —>> heyecan 🙂 Sırada ne vardı bilemiyordum.

Ama hayal dediğiniz şey olduğu yerde kalıyor , onu yönlendirmek , hareket ettirmek gerek 🙂 Yani bir durum için harekete geçmek . İşte tam da bundan sonra bu sefer aklıma bir şey düştü o da —>>> hareket .

Bu isteklerimi harekete geçirmem gerekiyordu , aslında hayalim beni doğru yolu bulabilmem için yönlendiriyordu. Doğru adımları atarsam başarıya ulaşabilirdim.

İlk hareketim ise Google’a kurabiye yazarak araştırma yapmaya başlamak oldu , google sonuçları ise beni süslenebilen kurabiyelerin olduğu bir takım sayfa ve görüntülere yönlendirdi. Hem de Türkiye’de :)! Hala Hayıtbükü’nde bir pansiyonda aynı masada oturuyorum bu arada 🙂

Kafamda şekillendirdiğim kurabiye hayalleri yavaş yavaş bir oluşum içine girmeye başlamıştı . Otomatik olarak kendime sorduğum ilk soru ”bu güzellikleri yapmayı nasıl ve  nerden öğrenebilirim ?” Ve hemen arkasında cevap ‘Kurs ‘ .

İlk adımımı bir kurabiye kursuna kaydolarak sanırım atmıştım 🙂

O kararı verdiğim güne ve o hayali kurduğum güne , bana o hayali kurmamı sağlayan bütün gerekçelere ne kadar teşekkür etsem az !:) İyi varsınız !:)

Bu yazıyı işte bu yüzden yazmak istedim , yeterki hayal kurun kurduğunuz hayaller size mantıklı ve ulaşılabilir yolları zaten gösterecek 🙂

Hayaller yolları bilirler ve size en doğru yolu tarif ederler , korkmayın.

Yeni bir haftaya yeni bir hayal ile başlamanız dileğiyle 🙂

 

Sevgiler.